pelex loader

O nas

Firma Pelex-Pelelectric, jako pierwsza w kraju zaoferowała warystory tlenkowe własnej produkcji już w roku 1984. Niewątpliwą zaletą tej oferty była dostępność oferowanych wyrobów za rodzimą walutę. Warystory znalazły licznych nabywców, a firma Pelex-Pelelectric stała się niebawem znana, jako jedyny wówczas, krajowy dostawca tych nowoczesnych i niezmiernie potrzebnych elementów.

 

Opatentowanie w 1958 roku pierwszych układów scalonych zapoczątkowało szybkie upowszechnianie urządzeń elektronicznych o wysokim stopniu integracji niestety bardzo wrażliwych na przepięcia. Ich ochrona stała się pilną koniecznością. Jej brak ograniczałby rozwój nowoczesnych technologii, szczególnie elektronicznych.

 

W latach 70-ch, XX w. opracowano skomplikowaną technologię uzyskiwania warystorów tlenkowych przez spiekanie (1230 oC) tlenków wielu metali. Dzięki wyjątkowo szybkiemu przechodzeniu ze stanu zaporowego w stan przewodzenia (miliardowe części sekundy) te półprzewodnikowe struktury natychmiast znalazły szerokie zastosowanie.

 

W latach 90-ch nawiązaliśmy współpracę w firmami z Tajwanu i Chin. Tam wtedy znane europejskie firmy zaczynały lokować swoją produkcję elementów związanych z ochroną przepięciową.

 

Dziś w swojej ofercie przedstawiamy szeroki asortyment warystorów tlenkowych i ochronników przeciwprzepięciowych o parametrach, spełniających bardzo ostre wymagania, stawiane im przez obowiązujące normy. Okresowo monitorujemy spełnianie tych wymagań przez oferowane wyroby. Nadążanie za wymaganiami rynku, oraz sprawna i szybka realizacja zamówień zapewnia nam zachowanie trwałej pozycji wśród firm zajmujących się ochroną przepięciową.

 

Posiadamy stale wiele typów warystorów tlenkowych i ograniczników przepięć dzięki temu większość zamówień realizujemy bezzwłocznie za pośrednictwem firmy spedycyjnej DHL.

 

Wszystkich zainteresowanych ochroną przepięciową zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a przedstawicieli sklepów i hurtowni elektrycznych zapraszamy do nawiązania z nami stałej współpracy w zakresie dostaw ograniczników przeciwprzepięciowych.

 

Produkcja

Dzięki utrwalonym relacjom z partnerami, którzy dynamicznie rozwijają własną produkcję , oferowane przez nas wyroby są konkurencyjne cenowo przy dotrzymywaniu wysokich standardów.

 

Nasi partnerzy podejmują różnego rodzaju aktywności pro środowiskowe. Wprowadzono rozwiązania technologiczne i technologie, które przyczyniają się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

 

Produkcja ograniczników odbywa się w nowych, spełniających wysokie standardy pomieszczeniach z wykorzystaniem nowych, energooszczędnych urządzeń i źródeł światła, z ograniczeniem odpadów i recyklingiem. W październiku 2015 r. uruchomiliśmy nową, zautomatyzowaną linię produkcyjną spieków warystorowych o najwyższych parametrach, gdzie maksymalnie ograniczono emisję szkodliwych substancji do ekosystemu.

 

 

Kontrola jakości

Własne laboratorium wyposażone w generatory udarów 1,2/50, 8x20 i 10x350 pozwala kontrolować jakość gotowych produktów oraz prowadzić prace nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi.

Oferowane przez nas ograniczniki przepięciowe KM30B+C oraz KM20C posiadają niemiecki certyfikat bezpieczeństwa TUV Rheinland.

 

 

 

  

Posiadamy także certyfikaty niezbędne do dystrybucji na terenie Europy.

 

ZOBACZ CERTYFIKATY >

 

 

 

**Konsola diagnostyczna Joomla!**

**Pliki językowe z błędami**

**Wczytane pliki języka**

**Nieprzetłumaczone frazy języka**